Rychlý kontakt

Základní škola J. A. Komenského Kyjov,

příspěvková organizace města Kyjova
Újezd 990
697 24 Kyjov
Tel: +420 518 306 565
E-mail: zs.kom(zavináč)zskyjov.cz
Web: www.zskyjov.cz

Návštěvnost

Celkem návštěv:
312 466
Dnes:
102
Tento týden:
650
Unikátní návštěvníci:
82 332

ZE ŽIVOTA ŠKOLY

ŠKOLNÍ ROK 2019–2020

Modrá
Žáci 7. tříd jeli 1. října na exkurzi do Modré. Navštívili expozici Živá voda, kde se seznámili s mnoha živočichy žijícími v blízkosti vody či ve vodě. Známé i méně známé ryby obdivovali v „ tunelu“ i venku. Dalším bodem programu byla prohlídka terárií. Žáci zhlédli zajímavé hady, žáby a jiná terarijní zvířata. Posledním bodem byla prohlídka Archeoskanzenu Modrá. Zajímavý historický výklad byl doplněn ukázkou výroby keramiky na hrnčířském kruhu. Velmi oblíbená byla také lukostřelba.

V. Bočková
Fotogalerie


Veletrh středních škol v Kyjově
Ve středu 23. září jsme se s devátými ročníky zúčastnili akce Veletrh středních škol Kyjovského Slovácka, kde se prezentovaly místní střední školy a učiliště. Součástí akce byla tzv. úniková hra, ve které měly třídy za úkol odpovědět na otázky týkající se jednotlivých profesí a škol. Ze všech zúčastněných tříd se poté losoval jeden výherce. Štěstí se při tom usmálo na třídu9. A, která za správně splněný úkol vyhrála dort a také školní výlet do Muzea ve Vagónu v Ratíškovicích a projížďku šlapací drezínou. Výhercem z individuálních dotazníků se stal Lukáš Berka z 9. D, který získal výlet pro celou rodinu.

Děkujeme Kyjovskému Slovácku v pohybu a za hezkou akci a milé ceny. Věřím, že si je žáci patřičně užijí. 

Mgr. Alžběta Rajsiglová
Fotogalerie


Zábavné odpoledne pro děti z 1. tříd
Jako na začátku každého nového školního roku jsme i letos mezi sebe slavnostně přivítali naše prváčky. V pátek 27. září odpoledne proběhlo slavnostní pasování na školáky panem ředitelem.

Děti si připravily krátká vystoupení pro hosty, kterými byli jejich rodiče.  Po slavnostní části nastala zábava – tanec a soutěže pro malé i velké. Po vynaložené námaze následoval táborák s opékáním špekáčků. Součástí příjemného odpoledne byla i tradiční výstava draků a dýní, které vyrobili naši žáci s pomocí rodičů. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě programu a pekařství Havlíček za sponzorování akce.

Fotogalerie


Podzim na dědině
V pondělí 23. září 2019 navštívili žáci 3.A, 3.B, 3.C a 2.A třídy akci ve Strážnici pod názvem „Podzim na dědině“. Děti se seznámily s vybranými činnostmi závěru hospodářského roku. Pomohly při sběru brambor, které vyoral kůň. Poznávaly byliny a plodiny, které mají léčivé účinky. Ochutnaly tzv. „podlistníky“ z bramborového těsta a jablečný mošt. Podívaly se, jak se vařily brambory, šlapalo zelí, dralo peří a „šústala“ kukuřice. Na závěr si mohly osahat vyčiněné kožešiny lišky a dozvěděly se mnoho zajímavého o myslivosti. Akce se dětem moc líbila, protože si mohly jednotlivé práce samy vyzkoušet v malebném prostředí Muzea jihovýchodní Moravy.

Fotogalerie


4. B navštívila planetárium a Bruno
V minulé školním roce jsme vydělali na akci Abeceda peněz ve spolupráci s Českou spořitelnou nemalou částku.  Rozhodli jsme se, tento výdělek utratit v Brně. Naše první kroky vedly do planetária na program Země v pohybu, což se nám hodilo k přírodovědnému učivu v tomto roce. Moc se nám líbilo pozorování hvězdné oblohy i využití venkovní vědecké stezky. Potom jsme se jeli vyřádit do family parku Bruno. Zábavné atrakce jako skluzavky, autíčka, lezení v sítích nás dokázaly bavit celé tři hodiny. Moc jsme si to užili a zpestřili si tím naše školní vyučování.

FotogalerieŠKOLNÍ ROK 2018–2019

Škola v přírodě
Žáci 4. A, 4. B a  4. C  se zúčastnili od 10. 6. do 14. 6. ozdravného pobytu v rekreačním středisku HUTISKO SOLANEC. Zahájili ho túrou k bohu Radegastovi a kostelu sv. Cyrila a Metoděje. V dalších dnech na děti čekaly sportovní soutěže, táborák, diskotéka, výšlap do Hutiska, návštěva stájí a výlet do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Počasí bylo krásné a tak si všichni pobyt výborně užili.

Mgr. Eva Pokorná
Fotogalerie


Návštěva psího útulku
Děti ze 4. A naučila spolužačka Sabinka Hrubá vyrábět hračky pro psy. Společně se pak vydaly do psího útulku do Hodonína, kde udělaly radost všem pejskům, kterým přivezly s sebou kromě hraček také pamlsky a deky. Žákům patří velká pochvala za dobré srdce. Za odměnu se mohli potěšit se zvířátky v ZOO Hodonín.

tř. uč. Mgr. Eva Pokorná
Fotogalerie


Ochrana člověka za mimořádných situací
Ve dnech 24. a 25. 6. 2019 si všichni naši žáci ověřili formou projektového dne své znalosti a dovednosti v oblasti první pomoci, hašení požárů, pravidel pro evakuaci a chování v dalších mimořádných situacích. Žáci prvního stupně se mohli na vlastní oči přesvědčit, co všechno zvládne policejní pes. O tom, že si spoustu informací mohou najít v městské knihovně, jim vyprávěly její zaměstnankyně. Starší kamarádi jim přinesli ukázat své domácí mazlíčky a seznámili je s jejich chovem.

Všem žákům předvedli hasičský vůz a techniku, kterou disponují, členové SDH Kyjov.

Všem externím spolupracovníkům za jejich pomoc děkujeme. Velký dík patří pedagožkám, žákyním a žákům střední zdravotnické školy, kteří si pro nás na oba dny připravili stanoviště zaměřená na první pomoc.

Na druhém stupni mezi sebou jednotlivá družstva ve svých znalostech soutěžila. Není důležité, kdo byl nejlepší. Vítězem je každý, kdo se něco nového naučil.

Fotogalerie


Abeceda peněz – 4. A
Naše třída se v letošním školním roce zúčastnila projektu finanční gramotnosti ABECEDA PENĚZ, který organizuje Česká spořitelna. Žáci pracovali jako firma SUPERKUTILOVÉ s.r.o., vyráběli výrobky na prodej, vymýšleli strategie prodeje, reklamu, počítali náklady a zisk. Jarmark se vydařil a děti si mohly za utržené peníze nejen užít krásný výlet, ale udělat také radost malým pacientům nemocnice a seniorům.

Tř. uč. 4. A Mgr. Eva Pokorná
Prezentace projektu


J. A. K. SHOW
Letošní ročník J. A. K. SHOW se nesl v duchu Titanicu.

Starý pár (Monika Šimková a Petr Ticháček), který se účastnil plavby, vzpomíná na pěveckou soutěž na lodi. Porota po prvním kole rozdala obálky, v nichž našli postupující do druhého kola palubní lístek, tedy vstupenku do finále. Vypravěčem byl Ondřej Havelka (9.B).

Diváci rozhodli o konečném pořadí zpěváků takto:

  1. místo Šimon Sabáček  -  8.B
  2. místo Zdeňka Kovářová  - 6.A
  3. místo Natálie Polášková  - 9.C

Chtěla bych poděkovat žákům devátých tříd i všem učitelům, kteří mně s přípravou a realizací soutěže hodně pomohli.

M. Žáková
Fotogalerie


Londýn
Vyrazili jsme v neděli 26. května v osm hodin ráno. Jeli jsme bez jakýchkoli komplikací přes Německo, Holandsko a Belgii do francouzského města Dunkerque. Tady jsme nastoupili na trajekt. Plavili jsme se asi dvě hodiny do anglického Doveru. Po vylodění jsme zamířili do Londýna. Celá naše cesta trvala asi 25 hodin.

Když jsme druhý den dorazili do Londýna, byli jsme sice unavení, ale prohlídku Westminsteru jsme si nemohli nechat ujít, takže jsme se krásně prošli a mohli jsme vidět Westminsterský palác a Big Ben, London Eye, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác, náměstí Piccadilly Circus a Trafalgar Square, Covent Garden a nakonec Greenwich. Po tomhle dlouhém dni si nás na parkovišti vyzvedly rodiny, u kterých jsme byli po zbytek zájezdu ubytovaní.

Třetí den, když jsme se ráno připravili a posnídali, nás jeden z členů rodiny odvezl na parkoviště. Odtud jsme v osm hodin autobusem směřovali do Harry Potter Studios, jsou zde krásné ateliéry, kde se točily filmy o Harrym Potterovi, kulisy, celé ulice, kostýmy, masky, obchod se suvenýry, místnost s drakem, který na vás chrlí oheň. Dále je tu k zakoupení máslový ležák a vyzkoušení létání na nimbusu. Pak jsme se přesunuli do města Cambridge. Následovala procházka uličkami kolem řeky Cam a návštěva vybrané koleje. Tímhle jsme zakončili den a opět si pro nás přijely rodiny.

Čtvrtý den byl odjezd v osm hodin, tentokrát do města Brighton. Zde jsme viděli královský palác Royal Pavilion, uličky the Lines, zábavné molo a oblázkovou pláž. Navštívili jsme mořské akvárium Sea Life Centre, nejvyšší bílé útesy Beachy Head a Eastbourne.

Poslední den bylo na programu muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s, ve kterém jsme se mohli vyfotit se slavnými osobnostmi a projet se taxikem. Prohlídka City of London: The Tower of London, Tower Bridge, Bank of England Museum a St. Paul´s Cathedral. Pak jsme si už jen nakoupili jídlo na cestu a kolem osmé hodiny večer jsme vyrazili na trajekt. Domů jsme jeli přes Francii a Německo. Přijeli jsme 31. května asi v šest hodin večer.

V Londýně se nám všem moc líbilo.

Fotogalerie


MDD – školní olympiáda 2019
Mezinárodní den dětí jsme na prvním stupni opět oslavili sportem. Soutěžili jsme v atletických disciplínách o titul nejvšestrannější sportovkyně a nejvšestrannějšího sportovce jednotlivých tříd. Všichni bojovali s velkým nasazením a podali výborné výkony. Na závěr olympiády proběhly přátelské zápasy ve vybíjené mezi třetími, čtvrtými a pátými třídami.

Fotogalerie


8. D - Exkurze do Vily Tugendhat
Ve středu 15. května jsme společně se třídou8. Avyrazili na exkurzi do Vily Tugendhat do Brna. Vydali jsme se na komentovanou prohlídku. Navštívili jsme úplně horní patro, ve kterém se nacházely ložnice dětí, vychovatelky, rodičů, dále i náležité koupelny. O patro níže se rozprostírala obrovská místnost s ocelovými sloupy a vzácnou onyxovou stěnou, před kterou jsme se mohli vyfotit. Pak jsme sestoupili do technických prostor, kde se nacházela prádelna a fotokomora s trezorem na kožichy. Po rozloučení s průvodkyní jsme vyšli do krásné zahrady, kde se nám naskytl krásný pohled na vilu.

Fotogalerie


8. D - Muzeum naftového dobývání a geologie, Úřad práce Hodonín
Dne 6. května 2019 absolvovala naše třída exkurzi do muzea naftového dobývání a geologie v Hodoníně, kde jsme se dozvěděli, co to ropa vůbec je, jak vzniká a jak se těží. Celá prohlídka byla doplněna mnoha pokusy, které jsme si mohli sami vyzkoušet. Poté jsme se přesunuli do budovy úřadu práce, kde jsme vyplnili test studijních předpokladů. Mohli se přeptat na střední školy v okolí a vyhledat, o kterou profesi je v dnešní době zájem. 

Fotogalerie


BEŠKO jarmark
BE - jako béčko, ŠKO - škola. 24. 4. 2019 vyvrcholil projekt České spořitelny a 4. B - Abeceda peněz - prodejním jarmarkem. Na projekt se žáci připravovali pod vedením paní učitelky třídní Markéty Jaroškové nejen v hodinách pracovních a výtvarných činností, kde vyráběli výrobky na prodej, ale počítali náklady a zisk v matematice, vymýšleli slogany, učili se básničky v jazyce českém. Projekt děti nadchnul a bavil.

Kůřilová
Videosestřih


Slavnosti vypouštění ježků
V úterý 2. dubna 2019 se třída 2. C ze ZŠ J. A. Komenského Kyjov spolu s dětmi ze ZŠ Lovčice, ze ZŠ Bohuslavice a ze Speciální školy Za Humny zúčastnila Slavnosti vypouštění ježků. Akce probíhala na Boršovských loukách a uspořádala ji záchranná stanice pro volně žijící zvířata.

Každá škola si vybrala ježka, kterého pak děti měly vypustit do volné přírody. Nejprve se ale s ježky seznámily.  Učitelé se jich ptali, jestli ví, co dělá ježek v zimě a kde zimu strávil, proč ježek v zimě spí, kde se schovává a co ježek vlastně žere. Děti spoustu informací znaly a co nevěděly, tak jim učitelé pověděli. Také se dozvěděly, co jsou přírodní zahrady a proč je ježek ve znaku přírodních zahrad.

Když už děti věděly všechno potřebné, našly si klidné zákoutí, kde ježečkovi začaly stavět  domeček. S chutí se pustily do práce. Přinášely větve, listí a suchou trávu. Když byl domeček hotový, přichystaly ježkovi první večeři. Rozkrojily jablíčko, rozlouskly oříšek, vyklopily masovou konzervu a nakonec mu ke všemu nasypaly červy. Ježečka opatrně položily do domečku. Člověk přírodě neporučí, ježeček dal přednost svobodě a odešel neznámo kam. 

Ale jaké bylo překvapení, když se večer do domečku od dětí vrátil a s chutí povečeřel.

A kdyby chtěly mít děti doma na zahradě  ježka, můžou mu postavit podobný domeček. Třeba se u nich taky nějaký zabydlí.

Eva Pavlasová, třídní učitelka 2. C
Fotogalerie


Plavání – součást tělesné výchovy
Plavecký výcvik žáků 2. a 3. tříd proběhl během měsíců ledna, února a března. Žáci druhých tříd navštěvovali bazén ve Bzenci, žáci 3. tříd, kteří měli plavání už druhým rokem, dojížděli do bazénu v Ratíškovicích, který je určen pro vyspělejší plavce. Na závěr výcviku uspořádala plavecká škola závody a volné plavání.

Fotogalerie


TITANIC
26. a 27. března 2019 šesté třídy navštívily na brněnském výstavišti výstavu Titanic.

Výstava je velmi obsáhlá.  Nabízí ke zhlédnutí předměty vyzvednuté z potopené lodi, repliku salónu, chodbu mezi kajutami 1. třídy, kajutu 3. třídy či hrozivě hučící strojovnu.

Žákům se velmi líbil kus opravdového ledu, vystupujícího z hvězdné oblohy.

Každý návštěvník dostane palubní lístek se jménem skutečného pasažéra a na konci výstavy může své jméno najít na tabuli, kde jsou uvedeni přeživší, ztracení i utonulí cestující.

Výstava je velmi poučná a žákům přináší mnoho poznatků z dané doby, ať o vědeckých objevech, lékařských vynálezech, rozvoji automobilismu či umění. Získané vědomosti si žáci mohou následně ve škole vyzkoušet v tematickém testu, který je součástí celé akce.

V. Bočková
Fotogalerie

Anotace – Markéta Dočekalová, 6. A


Půjdeme do školy
Projekt Půjdeme do školy je určen pro budoucí prváčky. Jeho cílem je hravou formou seznámit děti s prostředím školy a informovat rodiče s možnostmi, které jejich dětem naše škola nabízí.

Během pěti setkání si děti vyzkoušely, jaké to je sedět ve školní lavici -   měly výtvarnou, pracovní,  hudební  i tělesnou výchovu. Poslední setkání bylo věnováno ukázkám práce školních kroužků.

Fotogalerie


ŠD –Ukázka zemědělských strojů – p. Ing. Horák

Fotogalerie


Školní ples
23. 2. 2019 pořádala škola J. A. Komenského Kyjov ples, na kterém vystoupili žáci 9tých tříd, pod vedením paní učitelky Hany Juříkové, s nacvičenou polonézou.

Videosestřih


Karneval ve školní družině

Fotogalerie


Vánoční období na 1. stupni
Předvánoční  čas jsme i letos věnovali přípravě na společně setkání dětí a rodičů na školním jarmarku. Děti vyráběly drobné dárky, které nabízely hostům. K dobré náladě hrála dětská cimbálová muzika, vystoupily děti z kroužku Malí zpěváčci i z dramatického kroužku. Škola byla vánočně vyzdobena a největší radost jsme měli z velkého počtu návštěvníků. Jako v každém roce jsme měli mikulášskou nadílku, zpívání u stromečku a jesliček i pěveckou soutěž . Celý měsíc prosinec zněly školou vánoční koledy, zářil nazdobený stromeček a voněly perníčky.

Fotogalerie


Předvánoční sportovní turnaje
Poslední školní den roku 2018 v naší škole patřil sportu a pohybu. Podle věkových kategorií se žáci druhého stupně rozhýbali hrou stolního tenisu, soutěživými hrami, vybíjenou nebo hrou ringo.
Vybraní žáci 8. a 9. tříd se za vydatné podpory svých fanoušků utkali v basketu.
Za aktivní účast i fandění všem děkujeme a přejeme jim, aby se pro ně stal sport důležitou součástí každodenního života.

Fotogalerie


Mikulášská nadílka
Ve středu 5. prosince k nám do školy přišla vzácná návštěva, Mikuláš. Samozřejmě nezapomněl vzít své věrné pomocníky anděla a čerta. Zlobivé děti u nás nenašli a tak odměnili drobnými sladkostmi ty hodné. Děti jim za to zazpívaly, řekly básničky a slíbily, že i v příštím roce budou hodné.

Za zakoupení sladkostí děkujeme SRPŠ.
Fotogalerie


Čertí škola
V úterý dne 4. 12. se ve třídě 1. A uskutečnil celodenní projekt Čertí škola. Celý den probíhala výuka na čertí téma. Ve čtení jsme četli text o čertovi, psali čertí diktát, v matematice rozdělovali čertům uhlí a počítali čertí příklady. Naučili jsme se básničku o čertovi, zazpívali a zatancovali čertí taneček. Dokonce si vyrobily malého čerta a nakreslily obrázky čertů. V čertí škole se všem dětem moc líbilo a tento den si všichni skvěle užili.

Mgr. Isabela Klečková tř. uč.
Fotogalerie


Běh s trikolórou
V rámci oslav 100. výročí vzniku samostatnosti ČSR se v městském parku dne 26. 10. 2018 konal 11. ročník štafetového Běhu s trikolórou. V tomto závodě bojovaly o nejlepší umístění štafety žáků z 3.–5. ročníku základních školy Dr. Joklíka, Milotic, Kostelce a naší školy. Závod se vydařil nejen díky počasí, ale i díky ostatním žákům, kteří svým fanděním dotvářeli skvělou atmosféru.


7. A V brněnském podzemí
17. října využila třída 7. A jednoho z posledních krásných a slunečných dnů a vydala se prozkoumat brněnské podzemí pod Zelným trhem. Toto turisty oblíbené místo seznamuje své návštěvníky s historií města Brna prostřednictvím velmi zajímavé prohlídky. Žáci se seznámili s prostornými podzemními sklepy a dozvěděli se mnoho zajímavého o životě brněnských měšťanů, bohatých kupců i obyčejných lidí. Dále zde navštívili mučírnu s malými i velkými mučicími přístroji a dozvěděli o různých druzích trestů. Tato komentovaná prohlídka nás také pobavila pověstmi o lidech, kteří v této tajuplné historické části Brna žili. Měli jsme možnost se na Brno podívat jinýma očima, ne jen jako na město plné obchodů a mnoha lákadel, ale také jako na město plné zajímavé historie.

V. Bočková, P. Poláčková
Fotogalerie


Celé Česko čte dětem
Třídy 5.C a 5.D se 17.října 2018 zúčastnily v rámci projektu Celé Česko čte dětem besedy se současným brněnským autorem Pavlem Čechem, který píše knihy pro děti i dospělé. Zabývá se také tvorbou komiksů a ilustracemi . Jeho knížky získaly řadu ocenění a vyšly i v zahraničí. Beseda v knihovně se dětem velmi líbila, autor je zaujal svou bezprostředností a vcítěním se do jejich dětských duší. Vyzkoušel je také ze znalostí dětských hrdinů z knížek i filmového zpracování - obstáli jsme na výbornou.

 Eva Soldánová, tř. uč.
Fotogalerie


72 hodin už posedmé
V týdnu od 8. do 12. října 2018 se žáci a učitelé naší školy již tradičně zapojili do celorepublikového akce „72 hodin – ukliďme si kolem sebe“. Náš projekt jsme pojmenovali „Uklidíme si okolí školy“. V hodinách pracovních činností mladší žáci vysbírali odpadky okolo obou budov školy, v přilehlých ulicích a parčíku. Starší žáci uklidili obě hřiště, zametli chodníky a vytrhali trávu z parkoviště před školou. Počasí se vydařilo a práce nás bavila. Jenom jsme nemohli pochopit, proč všechny nalezené předměty někdo (i někteří z nás) odhazuje mimo odpadkové koše?

žáci ZŠ J. A. Komenského, Kyjov
Fotogalerie


Návštěva polských žáků u nás v Kyjově
Dne 4. 10. jsme přivítali naše polské kamarády v Hodoníně na nádraží. Všichni jsme se těšili a zároveň obávali, kdo přijede. Ve výsledku jsme všichni byli spokojení. Na nádraží jsme se rozdělili do dvojic a přivezli nové kamarády do Kyjova, kde jsme měli předem domluvený sraz s ostatními v kavárně Longus. V pátek jsme měli program ve škole. V 8.00 jsme předvedli program, který jsme nacvičili. Připravili jsme si zpěv, folklorní tanec, „šafl“ a hru na boownhackery. Vše se moc líbilo. Poté jsme měli pokusy s paní učitelkou Režňákovou. Po skončení jsme šli s paní učitelkou Kostihovou do sklárny. V sobotu jsme jeli do Moravského krasu. Po cestě zpátky jsme se zastavili na hodinku v Brně v nákupním centru Vaňkovka. Přijeli jsme všichni unavení, ale naštěstí už jsme nic jiného  v plánu neměli. Neděle byl den, který se mi nejvíc líbil. Byl volný program. Vzali jsme Krystiana do Mikulova. Nachystali jsme mu překvapení. Na výlet s námi jel náš kyjovský kaplan p. Tomusz Żurek. No a pak nastal den, na který jsme se nejmíň těšili. Bylo to pondělí a znamenalo odjezd našich polských kamarádů. Ale slíbili jsme jim, že si budeme psát a že se v květnu příštího roku uvidíme.

Jan Mikuláš Krajtl, 7. A
Fotogalerie


Barevný týden v 1. A
V minulém týdnu proběhl v 1. A  projekt "Barevný týden".

Cílem tohoto projektu bylo naučit děti chovat se bezpečně v dopravním prostředí, správně přecházet silnici.

Barevný týden proto, že děti chodily oblečené každý den v jedné ze světlých, výrazných barev, které mohou přispět na silnici k lepší viditelnost a  k bezpečí dětí v silničním provozu. Děti si barvy prožily, proto si lépe zapamatují, která barva je pro ně bezpečnější.

Na vycházce jsme se učili přecházet silnici a  všemi předměty se prolínalo toto téma. Děkuji všem rodičům za spolupráci.

Isabela Klečková tř. uč.
Fotogalerie


ŠD – 11.10.2018
ukázka výcviku psovoda městské policie  a německého ovčáka Edyho.

Fotogalerie


Zábavné odpoledne pro prváčky
V pátek 21. září připravily paní učitelky pro naše nové žáky zábavné odpoledne, abychom společně oslavili jejich první měsíc ve škole. Za přítomnosti rodičů, prarodičů a sourozenců nejdříve děti předvedly, co už se ve škole naučily. Potom následovalo překvapení – herci z divadla Kejkle se svým zábavným programem, který byl určen nejen pro děti, ale zapojit se mohli i rodiče. Na závěr byl zapálen táborák s opékáním špekáčků. Děkujeme firmě Havlíček, která věnovala čerstvý chléb pro všechny.

Fotogalerie


Adaptační program 6. A
Adaptační program byl nachystán tak, aby se žáci blíže seznámili prostřednictvím různých her a aktivit, naučili se spolu komunikovat, představit se, ptát se, odpovídat a vyjádřit svůj názor. Po řadě úkolů plněných ve třídě následovala vycházka a další venkovní aktivity. Žáci se velmi bavili, úkoly plnili svědomitě a pěkně si toto dopoledne užili.

Za třídu 6. A V. Bočková
Fotogalerie